Atlant1sCastle Owner
Battle Begins In
Your Time
Server Time

ETERNMU S6
EPISODE RAGNAROK!

Dear players,
on 22.9. 2023 at 15:00 has been started S6 RAGNAROK 3.

We bring you best experience playing MU online and unique PvP balance. Join us now and play with us!

RAGNAROK!

Episode RAGNAROK is highly customized and optimized. Most of common bugs was fixes, a lot of new content was added. But core is still the good old season six.

Najčastejšie problémy a riešenia

 

P: Po spustení hry sa nič nestane, neukáže sa žiadne okno.

R: Pravdepodobne nie je nainštalovaný C++ redistributable 2015. Môžete si ho stiahnúť v sekcii Ke stažení pod názvom Visual studio C++. Archív obsahuje súbor vcredist2015_2017_2019_x86.exe. Ten je potrebný pre plynulý chod hry a je nutné ho doinštalovať. V prípade, že ani tento softvérový balík nepomôže, je ďalší pravdepodobný scenár, že v tichosti zasiahol antivírusový program (problémy s ním spojené sú popísané nižšie).

 

P: Nejde spustiť launcher.

R: Pre spustenie launchera je nutné mať nainštalovaný .net framework v4.5.2, ktorý väčšinou už býva súčasťou operačného systému Windows. Ak sa však stane, že nie je a Windows sám neponúkne jeho inštaláciu, je nutné ho stiahnuť priamo z oficiálnych stránok microsoftu na tomto odkaze. Po úspešnej inštalácii by mal launcher už bez problémov fungovať.

 

P: Antivírus hlási trojského koňa/vírus, maže súbory.

R: Naša knižnica aj launcher prebiehajú kontrolou cez 60+ svetových antivírusov a vždy dávame k dispozícii iba súbory, ktoré sú úplne čisté. Znamená to teda, že antivír je príliš citlivý a vznikajú takzvané "false positives", čiže antivírus sa len domnieva, že ide o vírus. Jediné efektívne riešenie v tomto prípade je pridať celý adresár do výnimiek vo vašom antivírusovom softvéri a tým zabrániť ďalším možným zlým detekciám a výmazom dôležitých súborov, ktoré sú nutné pre spustenie hry. Je taktiež dôležité si skontrolovať či najdôležitejšie súbory, bez ktorých sa hra nedokáže spustiť sú naozaj v priečinku s hrou prítomné. Toto sú takzvané esenciálne súbory:

 

  • ETERN.dll
  • main.exe
  • EternMu.exe
  • LauncherUpdater.exe

 

Ak ktorýkoľvek z týchto súborov chýba, hra sa pravdepodobne vôbec nespustí. Ak niektorý chýba a hru ste stiahli z našich stránok, antivírus vám ich zmazal a preto je nutné pridať tieto súbory alebo prípadne celý priečinok s hrou do výnimiek.

Príklad pri aktualizácii cez launcher (antivírus odmietol dať prístup k súboru):

Pridanie adresára/súboru do výnimiek od rôznych výrobcov AV:

 

P: Po výbere postavy a vstúpení do hry príde disconnect do pár sekúnd (odpojený Antihack kontrolou)

R: Ak naozaj nie sú modifikované súbory v hre a nesnažíte sa robiť niečo čo nemáte (súbory sú kontrolované) tak môže byť problém umiestnenie hry v adresári s medzerami alebo diakritikou. Ak je to tento prípad je nutné hru presunúť do iného adresára a skúsiť to znova.

 

P: Klient píše, že postava je stále online

R: V hre je zabudovaný autokick po prihlásení takže stačí sa prihlásiť ešte raz a malo by to fungovať (niekedy možno skúsiť aj 2x).

 

P: Na výbere serverov dostávam "You are disconnected from the server" napriek tomu, že hrávam bez problémov

R: Server má zabudované všelijaké ochrany a ak sa IP adresa snaží pripájať príliš rýchlo je tam maximálny limit, ktorý potom danú IP zabanuje na 5 minút. Stačí počkať 5 minút a skúsiť znova. Ak to nezaberie je nutné kontaktovať admin team.

 

P: Nejde aktivovať/deaktivovať pet/podkova (aktivačný item)

R: Aktivačné itemy v hre je nutné aktivovat a deaktivovať iba v hlavnom inventári. Ak bol item aktivovaný v rozšírenom inventári dôjde k jeho aktivácii avšak vizuálne to nie je vidieť. Je nutné vykonať relog a premiesniť item do hlavného inventára. Ak sa item neda presunúť treba ho znova deaktivovať a presunúť, prípadne spraviť opäť relog.

 

P: Launcher nie je aktuálny/chýbajú mu určité nové prvky

R: Ak sa v adresári s hrou nachádza EternMU.exe.upg pravdepodobne sa z určitého dôvodu nedokázal launcher sám zaktualizovať (pravdepodobne nejaký problém s oprávnením alebo proces launchera windows neukončil správne). Riešenie je buď skúsiť proces nájsť a ukončiť / reštartovať počítač alebo len jednoducho skúsiť spustiť LauncherUpdater.exe. 

 

P: Pri spustení hry dostávam špeciálnu tabuľku, že aplikácia nie je overená microsoftom

Windows 10 mě upozorňují, abych použil aplikaci ověřenou Microsoftem |  Nápověda aplikace Firefox

R: Je to nová ochrana pre spotrebiteľov od microsoftu, že všetky aplikácie by sa mali inštalovať iba z oficiálneho microsoft storu. Je to však veľmi obmedzujúce a budete to nútení spraviť asi aj pri iných aplikáciach. Stačí kliknúť na "Zmeniť moje nastavenia doporučovania aplikácii"(SK)  "Změnit mé nastavení doporučováni aplikací"(CZ) a dať na nasledujúcej obrazovke že sa dá spúšťať odkiaľkoľvek.